Enerji Tasarrufu ve İklim Dengesine Güç Veren Çift Cam Sistemleri

Enerji Tasarrufu ve İklim Dengesine Güç Veren Çift Cam Sistemleri

Isıcam olarak da ifade edilen çift cam sistemleri, iki düz camın bir araya geldiği ve camlar arasında uygun çift cam kimyasallarının kullanıldığı bir yapıdır. Çift cam profili ve çift cam malzemeleri, geniş kullanım alanına sahip olan çift camların olmazsa olmaz parçasıdır. Isı kayıplarını minimize etmesi bakımından enerji odaklı bir ürün olan çift camlar, buna ek olarak ses yalıtımı konusunda da bir adım önde. Renkli ve renksiz olmak üzere farklı alternatifler barındıran çift cam sistemleri neler sunuyor?

Çift cam ne işe yarar?

Çift cam, düz camların özel kimyasallar yardımı ile bir araya gelmesiyle oluşuyor. Çift cam modelleri, standart camlara göre daha yüksek bir fiyat aralığı sunarken, ısı yalıtımı sağlaması bakımından birkaç yıl içinde yarattığı tasarrufla, harcamanın çok daha fazlasını bütçeye kazandırıyor. Çift cam nedir sorusunun en iyi yanıtı, çift cam sistemlerinin faydaları ile özetlenebilir.


  • Isı yalıtımı sağlaması bakımından çift cam, yaşam alanlarında daha az enerji sarfiyatı sağlar.
  • Çift camlar, güneşin zararlı UV ışınlarına karşı koruma sağlar.
  • Temperli çift cam modelleri yüksek bir mukavemet gücüne sahiptir.
  • Ses yalıtımı konusunda başarılı bir ürün olan çift cam, gürültü önleyicidir.


Sağladığı avantajlarla geniş bir kullanım alanı sunan çift camlar renk seçenekleri, dayanıklı yapıları ve ortamın güneş ışığına çok fazla maruz kalmamasını sağlaması bakımından tercih edilir.

Çift cam malzemeleri üretiminde bir dünya markası: ABG Group

Çift cam malzemeleri, çift cam profili ve kimyasalları alanında yüksek kalite standartlarında ürünler sunan ABG Group, Türkiye’de ve dünyada birçok markanın çift cam konusundaki çözüm ortağı. Enerji tasarrufu sunmasının yanı sıra, iklim dengesinin korunmasına da katkı sunan çift camlar konusunda üst düzey ürünler sunan ABG, yalıtımlı cam alanında uzman bir marka.


Ar-ge sürecine çok önem veren marka, imalat sürecini optimize ederken yüksek kalitede ürünler sunmasıyla da dikkat çekiyor. Satış sonrası destek ile memnuniyeti en üst seviyeye çıkaran ABG Group, geniş bayi ağı ile yurt içi ve yurt dışında büyüme ivmesini sürdürüyor